21.5 C
Tirana
Sunday, June 16, 2024
Ballina Shqipëria jonë

Shqipëria jonë

Kush është aktori shqiptar që kandidon për guvernator në Kaliforni…

Klement Tinaj është një shqiptaro-amerikan 28-vjeçar me banim në Los Anxhelos, i cili ka hyrë në garën për guvernator të Kalifornisë si kandidat demokrat....

Dilema e madhe se ç’emër ti vendosni fëmijës, përfundon kur të lexoni 157 emrat...

Gjëja më e bukur në jetë është ardhja e një fëmije. Që në momentin që marrim lajmin e bukur se një krijesë e re...

FOTO E DITËS/ Zjarri që trembi Edi Ramën

Në foto protestuesit e Elbasanit te rrethrrotullimi i Bradasheshit. Një proteste europiane që trembi Ramën... Foto:Besnik Ademi /fikso.al

Mosbindje civile, nesër protesta, policia: E paligjshme, nuk do ta lejojmë…

Policia e Shtetit njofton se nuk ka marrë asnjë njoftim për protestën e paralajmëruar nga opozita për t'u zhvilluar ditën e enjte nga ora...

Ramush Haradinaj pro Ramës: Taksa e rrugës si në gjithë botën…

"Pa taksë është e pamundur, duhet me u vendos për tunelin, rrugën, kosto e ndërtimit. Ndodh në gjithë botën". Kështu është shprehur kryeministri i Kosovës...

Tartufi, thesari i pyjeve shqiptare, që vlen miliona…

Rreth 3.000 Euro për një kilogram kërpudha. Duket një çmenduri dhe në fakt është, por tartufi e ka piacën e lartë. Aq sa në Itali...

Rrënqeth gruaja e protestuesit të arrestuar: Lefteri vinte me 1 mijë lekë në ditë…

Lefter Rexhmati është një prej burrave i cili doli të protestonte më 31 mars në Kalimash per tarifen e vendosur per automjetet ne Rrugen...

Aksi Tiranë-Durrës degradim total. Rama do ta bëjë me pagesë? Ja ç’thotë Gjiknuri…

Ministri i Infrastrukturës Gjiknuri në një bashkëbisedim me gazetarët foli për dhunën në protestën në Rrugën e Kombit kundër tarifës dhe dëmet e shkaktuara....

FNSH “terrorizon” Kukësin, mbi 35 persona shoqërohen në komisariat

Pas protestave të djeshme, ku disa qindra protestues dogjën dhe shkatërruan pikat e kalimit të Rrugës së Kombit në Kalimash, forca të shumta policie...

Ende gjallë shpirti i protestës… I vihet flaka “Rrugës së Kombit”

Protesta që po zhvillohet në këto momente tek Rruga e Kombit i ngjan një “lufte” për drejtësi. Qindra shqiptarë i janë drejtuar aksit të rrugës...

Më të lexuarat

Ironia e Trump: Kim Jong un po vdes të më takojë

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump ka thënë se takimi historik në mes të liderëve të Kinës dhe Koresë së Veriut ka shkuar...

Peshëngritje, Briken Calja i “artë” në Rumani…

Peshëngritësi shqiptar Briken Calja ka marrë medaljen e artë në stilin e shkëputjes në Europianin e Peshëngritjes që po zhvillohet në Rumani. Vijon...

Mediat greke zbulojnë arsyen e shtyrjes së vizitës së Tsipras në Tiranë

TIRANË- Kryeministri grek Aleksis Tsipras shtyu për një afat të pacaktuar vizitën që do të mbante në muajin prill në vendin tonë me rastin e...

VIDEO/ Mes lotëve dhe sakrificës, Calja i dëmtuar ngre në qiell flamurin shqiptar

Briken Calja ka arritur të hyjë në historinë e sportit shqiptar dhe më veçanërisht peshëngritjes, pasi ka “rrëmbyer” gjithçka në europianin që po zhvillohet...

Legjenda braziliane: Neymar është për vendin e tretë, i pari dhe i dyti...

Neymar po rikuperohet në Brazil pas lëndimit që pësoi javë më parë gjatë një ndeshje kampionate në Francë. Futbollisti i PSG-së po konsiderohet ndër futbollistët...