19.5 C
Tirana
Sunday, May 19, 2024
Ballina Sport

Sport

Skënderbeu merr hakun e Kupës në Vlorë, Flamurtari rreshton humbjen e 8-të

Vlonjatët 5 ditë më parë fituan në Korçë, 0-1 në takimin e parë të gjysmëfinales së Kupës, por Skënderbeu ka marrë hakun duke triumfuar...

Chelsea humb derbin londinez dhe do ta shohë Championsin nga shtëpia

Ekipi anglez i Chelsea është ndalur në derbin londinez me West Ham, në barazimin 1-1 në “Stamford Bridge” dhe tashmë nuk ka më shanse...

Interi ndëshkohet nga Torino, rrezikon Championsin

Inter rrezikon një vend në Champions League në sezonin e ardhshëm. Pas barazimit në derbi me Milan, zikaltrit janë mposhtur në transfertën e javës...

Futbolli francez në zi, humb jetën në mënyrë të papritur 18 vjeçari

Samba Diop, djaloshi 18 vjeçar futbollist i ekipit Le Havre ka ndërruar jetë. Lajmi për vdekjen e mbrojtësit të kategorisë së dytë është bërë...

Sebastian Vettel nuk ndalet, sërish i pari në Formula 1

Provat e Formula 1 për Çmimin e Madh të Bahreinit kanë nisur ditën e sotme, ndërkohë që nesër do të jetë gara e dytë...

VIDEO/ Horror në Kinë, futbollisti i ha veshin kundërshtarit

Një futbollisti në Kinë i kanë kafshuar veshin gjatë një ndeshje amatore futbolli. Incidenti i tmerrshëm ndodhi gjatë ndeshjes së Kupës Laoye në rajonin...

Gazetari italian: Dy ekipe angleze, duel për firmën e Elseid Hysajt

Elseid Hysaj tërheq klubet angleze dhe ato janë gati të bëjnë çmenduri për të siguruar mbrojtësin e përfaqësueses shqiptare të futbollit. Këtë e konfirmon...

Boksieri vdes pak pas fitimit të titullit, por shpëton jetën e shtatë personave

Scott Westgarth, boksieri 31-vjeçar që humbi jetën pak kohë mbasi fitoi titullin gjatë ndeshjes së boksit ka shpëtuar jetën e 7 personave të tjerë. 31-vjeçari...

Champions, Juve fundoset në shtëpi, Bayern fiton me vështirësi në Spanjë

Janë luajtur mbrëmjen e sotme dy ndeshjet e para të fazës çerekfinale të UEFA Champions League ku kanë triumfuar në transfertë Real Madrid dhe...

FSHF kërkon nga UEFA organizimin e Superkupës së vitit 2020

Pas dështimit në kandidimin për të siguruar organizimin e Superkupës së Europës për vitin 2019, pasi fituese u shpall stadiumi “Besiktas Arena” i Stambollit,...

Më të lexuarat

Ironia e Trump: Kim Jong un po vdes të më takojë

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump ka thënë se takimi historik në mes të liderëve të Kinës dhe Koresë së Veriut ka shkuar...

Peshëngritje, Briken Calja i “artë” në Rumani…

Peshëngritësi shqiptar Briken Calja ka marrë medaljen e artë në stilin e shkëputjes në Europianin e Peshëngritjes që po zhvillohet në Rumani. Vijon...

Mediat greke zbulojnë arsyen e shtyrjes së vizitës së Tsipras në Tiranë

TIRANË- Kryeministri grek Aleksis Tsipras shtyu për një afat të pacaktuar vizitën që do të mbante në muajin prill në vendin tonë me rastin e...

VIDEO/ Mes lotëve dhe sakrificës, Calja i dëmtuar ngre në qiell flamurin shqiptar

Briken Calja ka arritur të hyjë në historinë e sportit shqiptar dhe më veçanërisht peshëngritjes, pasi ka “rrëmbyer” gjithçka në europianin që po zhvillohet...

Legjenda braziliane: Neymar është për vendin e tretë, i pari dhe i dyti...

Neymar po rikuperohet në Brazil pas lëndimit që pësoi javë më parë gjatë një ndeshje kampionate në Francë. Futbollisti i PSG-së po konsiderohet ndër futbollistët...