21.5 C
Tirana
Sunday, June 16, 2024

Femra

“Kukulla” e jetës reale: Larg nga opeacionet plastike, të shpifura

Serenity Elara nga Kievi, njihet ndryshe si “kukulla” e jetës reale. Admiruesja e filmave japonezë të animuar shpenzon një orë në ditë për të transformuar...

Vuani nga migrena? Përdorni këtë erëz dhe do të qetësoheni menjëherë

Shafrani i Indisë mund të jetë një mënyrë shumë efikase për të lehtësuar migrenën. Kjo erzë, e cila ka qenë një përbërës kryesor në...

Mënyra se si flini tregon nëse lidhja juaj po funksionon apo është drejt fundit

Nga mënyra se si flemë në çift ne mund të zbulojmë shumë gjëra në lidhje me marrëdhënien. Çdo pozicion thotë diçka në lidhje me...

6 ushqimet që nuk duhet ti konsumoni nëse nuk doni që plakja të vijë...

Na është bërë zakon mbajtja e dietave për të humbur peshë. Por disa nga këto zakone dietike janë të dëmshme sepse përveç dëmtimit të...

FOTO/ Trendi i kësaj pranvere Jumpsuits, nuk i keni blerë akoma?

Dielma se çfarë të veshim në pranverë është ajo që na mundon e na harxhon mjaft kohë. Garderoba jonë e pasur dhe shumëngjyrëshe na...

Rita Ora dhe bukuroshet sexy të showbiz i qëndrojnë besnike vetëm një ushqimi…

Emrat e famshëm të Showbiz nuk lodhen duke ngrenë çdo ditë të njëjtën ushqim, Rita Ora, Puff Daddy, Jennifer Garner, dhe të tjera...

Bëhuni gati për një koleksion makeup-i nga Jennifer Lopez

Kur e sheh Jennifer Lopez, menjëherë e kupton se sinonimi i duhur për të do të ishte “shkëlqim”. Dhe kjo duket se u bë...

Ngelët gjithë jetën me flokë të shkurtra? Shmangni këto 5 gabime dhe shihni rezultatin

Floku është gjysma e bukurisë, ndaj dhe si i tillë kërkon një përkujdesje të madhe. Edhe pse sot është më e lehtë të kujdesesh...

Zbulohet sekreti për flokë të shëndetshëm, ja çfarë duhet të bëni…

Ndoshta pa e ditur dhe duke menduar se i bën mirë, i lani flokët më shpesh se sa është e nevojshme! Edhe pse larja dallon...

Nëse bëni këtë GABIM gjatë darkës, fytyra juaj do të PLAKET 2 herë më...

Sa herë jeni ndierë shumë dembel për të larë fytyren tuaj para se të shkoni në shtrat? Nëse shpesh zgjidhni të ndiqni këtë ritual...

Më të lexuarat

Ironia e Trump: Kim Jong un po vdes të më takojë

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump ka thënë se takimi historik në mes të liderëve të Kinës dhe Koresë së Veriut ka shkuar...

Peshëngritje, Briken Calja i “artë” në Rumani…

Peshëngritësi shqiptar Briken Calja ka marrë medaljen e artë në stilin e shkëputjes në Europianin e Peshëngritjes që po zhvillohet në Rumani. Vijon...

Mediat greke zbulojnë arsyen e shtyrjes së vizitës së Tsipras në Tiranë

TIRANË- Kryeministri grek Aleksis Tsipras shtyu për një afat të pacaktuar vizitën që do të mbante në muajin prill në vendin tonë me rastin e...

VIDEO/ Mes lotëve dhe sakrificës, Calja i dëmtuar ngre në qiell flamurin shqiptar

Briken Calja ka arritur të hyjë në historinë e sportit shqiptar dhe më veçanërisht peshëngritjes, pasi ka “rrëmbyer” gjithçka në europianin që po zhvillohet...

Legjenda braziliane: Neymar është për vendin e tretë, i pari dhe i dyti...

Neymar po rikuperohet në Brazil pas lëndimit që pësoi javë më parë gjatë një ndeshje kampionate në Francë. Futbollisti i PSG-së po konsiderohet ndër futbollistët...