22.5 C
Tirana
Tuesday, May 28, 2024
Ballina Metro Urban life

Urban life

Trupi është juaji, por vetëm 43% e qelizave janë njerëzore. Po të tjerat?

Mund të duket e çuditshme por vetëm 43% e organizmit tonë përbëhet nga qelizat njerëzore. Pjesa tjetër thonë shkencëtarët përbëhet nga organizma mikroskopikë...

Përdorni Xhenxhefil? Pas kësaj do konsumoni akoma edhe më shumë

Xhenxhefili rritet në Kinë, Indi, Afrikë, Karaibe, dhe vendet e tjera me klimë të ngrohtë. Rrënja e bimëve është e njohur si erëz dhe...

FOTO/ Trendi i kësaj pranvere Jumpsuits, nuk i keni blerë akoma?

Dielma se çfarë të veshim në pranverë është ajo që na mundon e na harxhon mjaft kohë. Garderoba jonë e pasur dhe shumëngjyrëshe na...

Dilema e madhe se ç’emër ti vendosni fëmijës, përfundon kur të lexoni 157 emrat...

Gjëja më e bukur në jetë është ardhja e një fëmije. Që në momentin që marrim lajmin e bukur se një krijesë e re...

“Rita po vjen, Rita po vjen” zbulohet data e super-koncertit në Tiranë

Në datën 3 qetshor të gjithë në Tiranë. Këngëtarja e famshme me origjinë shqiptare Rita Ora pritet të këndojë sërish në Shqipëri pas...

Nuk ju del rroga që merrni? Pesë hapa për ta rritur atë deri në...

Kërkesa për rritje page është një nga bisedat më të vështira me të cilat do të ballafaqoheni në jetën profesionale. Përderisa duket më e lehtë...

Më të lexuarat

Ironia e Trump: Kim Jong un po vdes të më takojë

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump ka thënë se takimi historik në mes të liderëve të Kinës dhe Koresë së Veriut ka shkuar...

Peshëngritje, Briken Calja i “artë” në Rumani…

Peshëngritësi shqiptar Briken Calja ka marrë medaljen e artë në stilin e shkëputjes në Europianin e Peshëngritjes që po zhvillohet në Rumani. Vijon...

Mediat greke zbulojnë arsyen e shtyrjes së vizitës së Tsipras në Tiranë

TIRANË- Kryeministri grek Aleksis Tsipras shtyu për një afat të pacaktuar vizitën që do të mbante në muajin prill në vendin tonë me rastin e...

VIDEO/ Mes lotëve dhe sakrificës, Calja i dëmtuar ngre në qiell flamurin shqiptar

Briken Calja ka arritur të hyjë në historinë e sportit shqiptar dhe më veçanërisht peshëngritjes, pasi ka “rrëmbyer” gjithçka në europianin që po zhvillohet...

Legjenda braziliane: Neymar është për vendin e tretë, i pari dhe i dyti...

Neymar po rikuperohet në Brazil pas lëndimit që pësoi javë më parë gjatë një ndeshje kampionate në Francë. Futbollisti i PSG-së po konsiderohet ndër futbollistët...