FOTO/ Restorantet më të bukur në botë ndodhen në trenat e vjetër

0

Le t’i hedhim një sy restoranteve të vendosur brenda vagonëve të trenave të vjetër, në Indi, Nju Jork dhe Paris.

Restorantët ofrojnë mëngjes dhe drekë të përditshme, si dhe pite krem gatimi dhe ëmbëlsira të tjera.
Sporvejen në Danimarkë është një bar i zbukuruar në stilin e një tramvaji të modës së vjetër në Kopenhagën.

Në Dakotën e Jugut mund të hash në një tren të Santa Fe të viteve 1950.
Sidings në York ka transformuar një kabinë treni të tipit Pullman në një hotel. /Fikso.al

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here