21.5 C
Tirana
Sunday, June 16, 2024
Ballina Kryesore

Kryesore

Shakohoxha rrëfen momentin më të vështirë të jetës: 5 netë pa gjumë e pa...

TIRANE - Gazetari dhe komentatori i njohur i sportit, Dritan Shakohoxha kla qenë i ftuar sonte në Kurthin e Piter Panit, ku rrëfeu, ndër...

Artistët sfidojnë Ramën, ja Teatri i ri Kombëtar që nuk e prish të vjetrin

Teatri Kombëtar vijon të mbetet një ndër temat më aktuale të kohës. Në dëgjesën e tyre të radhës, artistët kanë paraqitur edhe 1 projekt-propozim...

Do nis lufta SHBA-Siri? Trump: Përgjigja brenda 48 orësh

Trump, dënoi sulmin e dyshuar kimik në Siri dhe tha se do të marrë “vendime të rëndësishme” brenda orëve të ardhshme për mënyrën se...

Vendosja e TVSH, biznesi i vogël nesër ul qepenat/DETAJET E PROTESTES

Nesër nga ora 11:00-12:00 bizneset në disa zona në Tiranë duke filluar nga Tregu Elektrik, Industrial, Medreseja, ai Ushqimor, Çam dhe pika të tjera...

Keni kursime në euro dhe dollar? Ja sa keni humbur nga zhvlerësimi i tyre…

Ka një mungesë historike besimi ndaj monedhës vendase, që i ka rrënjët që në kohën e Zogut, kur zhvlerësimi i monedhës kombëtare i bëri...

Sulmi me armët kimike, Trump: Asad është një kafshë

Presidenti amerikan Donald Trump sulmoi presidentin sirian Bashar al Asad duke e quajtur atë kafshë, dhe aleatët e tij rusë e iranianë për...

Bllokuan 4 rrugët nacionale, 32 politikanë dhe 23 protestues ndiqen penalisht…

Policia dhe prokuroria kanë proceduar penalisht krerët e opozitës për bllokimin e disa akseve kombëtare, gjatë protestës së fundit të udhëhequr prej tyre për...

Një shpërthim i fuqishëm zgjon Tiranën/FOTO + DETAJE

Tirana sot është zgjuar nga një shpërthim që ka nodhur në orët e para të mëngjesit të sotëm pranë një biznesi. Bëhet fjalë për një...

Krijohet drejtoria e pasurisë, ja sa do paguajmë për banesën e pasuritë e tjera...

Nga data 1 prill ka hyrë në fuqi taksa e pasurisë, një taksë e re e cila do të vilet nëpërmjet faturës së energjisë...

Administrata në testim, 12% e punonjësve të paaftë për vendin e punës

Rreth 12 për qind e punonjësve të administratës publike nuk e kalojnë testin për përfitimin dhe përditësim e njohurive. Gjatë vitit 2017, janë testuar...

Më të lexuarat

Ironia e Trump: Kim Jong un po vdes të më takojë

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump ka thënë se takimi historik në mes të liderëve të Kinës dhe Koresë së Veriut ka shkuar...

Peshëngritje, Briken Calja i “artë” në Rumani…

Peshëngritësi shqiptar Briken Calja ka marrë medaljen e artë në stilin e shkëputjes në Europianin e Peshëngritjes që po zhvillohet në Rumani. Vijon...

Mediat greke zbulojnë arsyen e shtyrjes së vizitës së Tsipras në Tiranë

TIRANË- Kryeministri grek Aleksis Tsipras shtyu për një afat të pacaktuar vizitën që do të mbante në muajin prill në vendin tonë me rastin e...

VIDEO/ Mes lotëve dhe sakrificës, Calja i dëmtuar ngre në qiell flamurin shqiptar

Briken Calja ka arritur të hyjë në historinë e sportit shqiptar dhe më veçanërisht peshëngritjes, pasi ka “rrëmbyer” gjithçka në europianin që po zhvillohet...

Legjenda braziliane: Neymar është për vendin e tretë, i pari dhe i dyti...

Neymar po rikuperohet në Brazil pas lëndimit që pësoi javë më parë gjatë një ndeshje kampionate në Francë. Futbollisti i PSG-së po konsiderohet ndër futbollistët...