26.5 C
Tirana
Tuesday, July 23, 2024
Ballina Home

Home

16 njerëzit të cilët do të kishin bërë mirë të qëndronin në shtrat atë...

Në një jetëgjatësi normale prej 75 vitesh, një person kalon afërsisht 9,125 ditë në shtrat. Por njerëzit që do të shihni në foto do...

Përdorni Xhenxhefil? Pas kësaj do konsumoni akoma edhe më shumë

Xhenxhefili rritet në Kinë, Indi, Afrikë, Karaibe, dhe vendet e tjera me klimë të ngrohtë. Rrënja e bimëve është e njohur si erëz dhe...

Horoskopi ditor, e martë 10 prill 2018

Njihuni me parashikimin për punën, shëndetin dhe ndjenjat, si do të ecë dita për të lindurit e çdo shenje. Dashi Mundohuni të jeni më të dashur...

Si do të dukeshin 23 meshkuj të famshëm nëse do të ishin gra?

Historikisht, burrat që mund të vrisnin ariun e madh, që mund të ngrinin peshë një gurë të madh dhe që mund të ngisnin kalin...

FOTO/Ky ari është aq seksi sa ua kalon edhe modeleve

Ariu i egër është kapur teksa del nga ujërat e liqenit, një skenë si i famshmi Daniel Craig në “Casino Royale”. Fotoreporteri Giuseppe D’amico po...

“Kukulla” e jetës reale: Larg nga opeacionet plastike, të shpifura

Serenity Elara nga Kievi, njihet ndryshe si “kukulla” e jetës reale. Admiruesja e filmave japonezë të animuar shpenzon një orë në ditë për të transformuar...

Skënderbeu merr hakun e Kupës në Vlorë, Flamurtari rreshton humbjen e 8-të

Vlonjatët 5 ditë më parë fituan në Korçë, 0-1 në takimin e parë të gjysmëfinales së Kupës, por Skënderbeu ka marrë hakun duke triumfuar...

10 njerëz që u bënë të famshëm sa hap e mbyll sytë

Sot është kaq e lehtë të bëhet e famshme, e të gjitha në sajë të internetit dhe rrjeteve sociale. Disa fituan famën për shkak...

Keni fat? Këto tre shenja të horoskopit i pret një fat i paimagjinueshëm

Shpesh dëgjojmë të thuhet se “ajo që është e shkruar ju është dhënë gjithmonë dhe se çdo njeri ka lindur me një fat të...

Vuani nga migrena? Përdorni këtë erëz dhe do të qetësoheni menjëherë

Shafrani i Indisë mund të jetë një mënyrë shumë efikase për të lehtësuar migrenën. Kjo erzë, e cila ka qenë një përbërës kryesor në...

Më të lexuarat

Ironia e Trump: Kim Jong un po vdes të më takojë

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump ka thënë se takimi historik në mes të liderëve të Kinës dhe Koresë së Veriut ka shkuar...

Peshëngritje, Briken Calja i “artë” në Rumani…

Peshëngritësi shqiptar Briken Calja ka marrë medaljen e artë në stilin e shkëputjes në Europianin e Peshëngritjes që po zhvillohet në Rumani. Vijon...

Mediat greke zbulojnë arsyen e shtyrjes së vizitës së Tsipras në Tiranë

TIRANË- Kryeministri grek Aleksis Tsipras shtyu për një afat të pacaktuar vizitën që do të mbante në muajin prill në vendin tonë me rastin e...

VIDEO/ Mes lotëve dhe sakrificës, Calja i dëmtuar ngre në qiell flamurin shqiptar

Briken Calja ka arritur të hyjë në historinë e sportit shqiptar dhe më veçanërisht peshëngritjes, pasi ka “rrëmbyer” gjithçka në europianin që po zhvillohet...

Legjenda braziliane: Neymar është për vendin e tretë, i pari dhe i dyti...

Neymar po rikuperohet në Brazil pas lëndimit që pësoi javë më parë gjatë një ndeshje kampionate në Francë. Futbollisti i PSG-së po konsiderohet ndër futbollistët...