26.5 C
Tirana
Tuesday, July 23, 2024
Ballina Showbiz

Showbiz

Si do të dukeshin 23 meshkuj të famshëm nëse do të ishin gra?

Historikisht, burrat që mund të vrisnin ariun e madh, që mund të ngrinin peshë një gurë të madh dhe që mund të ngisnin kalin...

“Kukulla” e jetës reale: Larg nga opeacionet plastike, të shpifura

Serenity Elara nga Kievi, njihet ndryshe si “kukulla” e jetës reale. Admiruesja e filmave japonezë të animuar shpenzon një orë në ditë për të transformuar...

10 njerëz që u bënë të famshëm sa hap e mbyll sytë

Sot është kaq e lehtë të bëhet e famshme, e të gjitha në sajë të internetit dhe rrjeteve sociale. Disa fituan famën për shkak...

VIDEO/ Noizy s’e harron zanatin e vjetër, grushta fytyrës të riut në mes të...

Noizy është vënë sërish në qendër të vëmendjes pas një sherri në një nga lokalet ku ka grushtuar një person i cili ende nuk...

Rita Ora dhe bukuroshet sexy të showbiz i qëndrojnë besnike vetëm një ushqimi…

Emrat e famshëm të Showbiz nuk lodhen duke ngrenë çdo ditë të njëjtën ushqim, Rita Ora, Puff Daddy, Jennifer Garner, dhe të tjera...

Ndahet nga jeta reperi i njohur i grupit TBA, ja shkaku…

Reperi kosovar, Gëzim Hajdini, i njohur si 'B52', ka ndërruar jetë këtë të dielë në New York. B52 kishte emigruar nga Prishtina në New...

“Rita po vjen, Rita po vjen” zbulohet data e super-koncertit në Tiranë

Në datën 3 qetshor të gjithë në Tiranë. Këngëtarja e famshme me origjinë shqiptare Rita Ora pritet të këndojë sërish në Shqipëri pas...

Si shpëtoi Aleksandër Gjoka autobuzin nga maskat në 1997

Redon Makashi i ftuar në studion e emisionit BOOM ka rrëfyer një episod jo fort të këndshëm të vitit 1997 kur jepte koncerte me...

U nda dhe Adrola Dushi, po duhej Ermal Mamaqi që të dilte arsyeja

Adrola Dushi ka kohë që jeton në Amerikë dhe që prej atëherë është përfolur ndarja e saj nga bashkëshorti Adisi me të...

Bëhuni gati për një koleksion makeup-i nga Jennifer Lopez

Kur e sheh Jennifer Lopez, menjëherë e kupton se sinonimi i duhur për të do të ishte “shkëlqim”. Dhe kjo duket se u bë...

Më të lexuarat

Ironia e Trump: Kim Jong un po vdes të më takojë

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump ka thënë se takimi historik në mes të liderëve të Kinës dhe Koresë së Veriut ka shkuar...

Peshëngritje, Briken Calja i “artë” në Rumani…

Peshëngritësi shqiptar Briken Calja ka marrë medaljen e artë në stilin e shkëputjes në Europianin e Peshëngritjes që po zhvillohet në Rumani. Vijon...

Mediat greke zbulojnë arsyen e shtyrjes së vizitës së Tsipras në Tiranë

TIRANË- Kryeministri grek Aleksis Tsipras shtyu për një afat të pacaktuar vizitën që do të mbante në muajin prill në vendin tonë me rastin e...

VIDEO/ Mes lotëve dhe sakrificës, Calja i dëmtuar ngre në qiell flamurin shqiptar

Briken Calja ka arritur të hyjë në historinë e sportit shqiptar dhe më veçanërisht peshëngritjes, pasi ka “rrëmbyer” gjithçka në europianin që po zhvillohet...

Legjenda braziliane: Neymar është për vendin e tretë, i pari dhe i dyti...

Neymar po rikuperohet në Brazil pas lëndimit që pësoi javë më parë gjatë një ndeshje kampionate në Francë. Futbollisti i PSG-së po konsiderohet ndër futbollistët...