28.3 C
Tirana
Tuesday, June 25, 2024
Ballina Metro

Metro

Horoskopi ditor, e premte 13 prill 2018

Dashi Ju po jetoni një fazë energjie të madhe dhe do të keni një qëndrim më pozitiv ndaj problemeve të jetës së përditshme. Gjërat do...

Një ditë pas skandalit të tradhtisë, Khloe Kardashian sjell në jetë fëmijën e parë

Khloe Kardashian është bërë nënë. Ylli 33 vjeçar i ‘Keeping Up With the Kardashian’, Khloe Kardashian sapo ka sjellë në jetë fëmijën e saj...

Horoskopi ditor, 11 prill 2018

Dashi Diskutimet dhe argumentet mund të komprometojnë mirëkuptimin në çift dhe t’ju mbajnë larg gjetjes së një pike takimi. Kryeneçësia juaj nuk ju lejon të...

Trupi është juaji, por vetëm 43% e qelizave janë njerëzore. Po të tjerat?

Mund të duket e çuditshme por vetëm 43% e organizmit tonë përbëhet nga qelizat njerëzore. Pjesa tjetër thonë shkencëtarët përbëhet nga organizma mikroskopikë...

Sa inteligjent je? Ta thotë shenja e horoskopit, ja 6 më të zgjuarat

Ka ardhur koha që të matni IQ-në tuaj astrologjike. Gjykuar sipas Mensa-s, gjeni është ai i cili arrin të fitojë 98 pikë në testin...

Iku dimri dhe çizmet, këto janë këpucët e pranverës

Janë këpucë të stilit mashkullor, por prej disa sezonesh këpucët me lidhëse, që ndryshe quhen dhe “frenchie”, janë moda e femrës së kësaj pranvere...

Mariana zakonisht na bën për të qeshur, por sot na bëri për të qarë

“Një jetë plot me drama, por mbahem mend gjithnjë si një personazh që kam bërë të tjerët të qeshin”. Është fjalia me të cilën aktorja...

Imazhet që shokuan botën, do ti shikoni për së dyti patjetër

Fotot që do të sjellim për ju ngrenë shumë pyetje duke ju bërë të rrini pa gjumë duke pyetur veten se si mund të...

16 njerëzit të cilët do të kishin bërë mirë të qëndronin në shtrat atë...

Në një jetëgjatësi normale prej 75 vitesh, një person kalon afërsisht 9,125 ditë në shtrat. Por njerëzit që do të shihni në foto do...

Përdorni Xhenxhefil? Pas kësaj do konsumoni akoma edhe më shumë

Xhenxhefili rritet në Kinë, Indi, Afrikë, Karaibe, dhe vendet e tjera me klimë të ngrohtë. Rrënja e bimëve është e njohur si erëz dhe...

Më të lexuarat

Ironia e Trump: Kim Jong un po vdes të më takojë

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump ka thënë se takimi historik në mes të liderëve të Kinës dhe Koresë së Veriut ka shkuar...

Peshëngritje, Briken Calja i “artë” në Rumani…

Peshëngritësi shqiptar Briken Calja ka marrë medaljen e artë në stilin e shkëputjes në Europianin e Peshëngritjes që po zhvillohet në Rumani. Vijon...

Mediat greke zbulojnë arsyen e shtyrjes së vizitës së Tsipras në Tiranë

TIRANË- Kryeministri grek Aleksis Tsipras shtyu për një afat të pacaktuar vizitën që do të mbante në muajin prill në vendin tonë me rastin e...

VIDEO/ Mes lotëve dhe sakrificës, Calja i dëmtuar ngre në qiell flamurin shqiptar

Briken Calja ka arritur të hyjë në historinë e sportit shqiptar dhe më veçanërisht peshëngritjes, pasi ka “rrëmbyer” gjithçka në europianin që po zhvillohet...

Legjenda braziliane: Neymar është për vendin e tretë, i pari dhe i dyti...

Neymar po rikuperohet në Brazil pas lëndimit që pësoi javë më parë gjatë një ndeshje kampionate në Francë. Futbollisti i PSG-së po konsiderohet ndër futbollistët...