22.5 C
Tirana
Sunday, October 1, 2023
Ballina Home

Home

Nga Mira Kazhani/ Ti nuk je kuksian Lul Basha

Nuk di nga t’ia nis më parë për ditën e sotme, por po zgjedh drekën, momentin kur u lëshua vendimi për 23 protestuesit e...

Boksieri vdes pak pas fitimit të titullit, por shpëton jetën e shtatë personave

Scott Westgarth, boksieri 31-vjeçar që humbi jetën pak kohë mbasi fitoi titullin gjatë ndeshjes së boksit ka shpëtuar jetën e 7 personave të tjerë. 31-vjeçari...

Tartufi, thesari i pyjeve shqiptare, që vlen miliona…

Rreth 3.000 Euro për një kilogram kërpudha. Duket një çmenduri dhe në fakt është, por tartufi e ka piacën e lartë. Aq sa në Itali...

Nuk ju del rroga që merrni? Pesë hapa për ta rritur atë deri në...

Kërkesa për rritje page është një nga bisedat më të vështira me të cilat do të ballafaqoheni në jetën profesionale. Përderisa duket më e lehtë...

Vasili: Rama një kufomë që po kalbet

Kreu i grupit parlamentar të LSI Petrit Vasili, vijon me akuzat mbi kryeministrin, ku sot ka shkruar në Facebook se Rama nuk është gjë...

Zbulohet sekreti për flokë të shëndetshëm, ja çfarë duhet të bëni…

Ndoshta pa e ditur dhe duke menduar se i bën mirë, i lani flokët më shpesh se sa është e nevojshme! Edhe pse larja dallon...

Nëse bëni këtë GABIM gjatë darkës, fytyra juaj do të PLAKET 2 herë më...

Sa herë jeni ndierë shumë dembel për të larë fytyren tuaj para se të shkoni në shtrat? Nëse shpesh zgjidhni të ndiqni këtë ritual...

Champions, Juve fundoset në shtëpi, Bayern fiton me vështirësi në Spanjë

Janë luajtur mbrëmjen e sotme dy ndeshjet e para të fazës çerekfinale të UEFA Champions League ku kanë triumfuar në transfertë Real Madrid dhe...

Klaudja Malaj/ Kur opozita i fut hundët në çdo protestë…

Shqipëria pati vëmendje të madhe këtë javë edhe në mediat ndërkombëtare për shkak të protestës së zhvilluar me 31 mars në sportelet e doganës...

Aksi Tiranë-Durrës degradim total. Rama do ta bëjë me pagesë? Ja ç’thotë Gjiknuri…

Ministri i Infrastrukturës Gjiknuri në një bashkëbisedim me gazetarët foli për dhunën në protestën në Rrugën e Kombit kundër tarifës dhe dëmet e shkaktuara....

Më të lexuarat

Ironia e Trump: Kim Jong un po vdes të më takojë

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump ka thënë se takimi historik në mes të liderëve të Kinës dhe Koresë së Veriut ka shkuar...

Peshëngritje, Briken Calja i “artë” në Rumani…

Peshëngritësi shqiptar Briken Calja ka marrë medaljen e artë në stilin e shkëputjes në Europianin e Peshëngritjes që po zhvillohet në Rumani. Vijon...

Mediat greke zbulojnë arsyen e shtyrjes së vizitës së Tsipras në Tiranë

TIRANË- Kryeministri grek Aleksis Tsipras shtyu për një afat të pacaktuar vizitën që do të mbante në muajin prill në vendin tonë me rastin e...

VIDEO/ Mes lotëve dhe sakrificës, Calja i dëmtuar ngre në qiell flamurin shqiptar

Briken Calja ka arritur të hyjë në historinë e sportit shqiptar dhe më veçanërisht peshëngritjes, pasi ka “rrëmbyer” gjithçka në europianin që po zhvillohet...

Legjenda braziliane: Neymar është për vendin e tretë, i pari dhe i dyti...

Neymar po rikuperohet në Brazil pas lëndimit që pësoi javë më parë gjatë një ndeshje kampionate në Francë. Futbollisti i PSG-së po konsiderohet ndër futbollistët...