26.5 C
Tirana
Tuesday, July 23, 2024
Ballina Home

Home

Rita Ora dhe bukuroshet sexy të showbiz i qëndrojnë besnike vetëm një ushqimi…

Emrat e famshëm të Showbiz nuk lodhen duke ngrenë çdo ditë të njëjtën ushqim, Rita Ora, Puff Daddy, Jennifer Garner, dhe të tjera...

Facebook nuk gjen rehat, Kongresi amerikan kërkon transparencë, në datë 11 prill…

Pronari i rrjetit social më të madh në botë, Mark Zuckerberg ka kërkuar falje për atë që e quan “shkelje besimi” në lidhje me...

Kush është aktori shqiptar që kandidon për guvernator në Kaliforni…

Klement Tinaj është një shqiptaro-amerikan 28-vjeçar me banim në Los Anxhelos, i cili ka hyrë në garën për guvernator të Kalifornisë si kandidat demokrat....

Dilema e madhe se ç’emër ti vendosni fëmijës, përfundon kur të lexoni 157 emrat...

Gjëja më e bukur në jetë është ardhja e një fëmije. Që në momentin që marrim lajmin e bukur se një krijesë e re...

Ndahet nga jeta reperi i njohur i grupit TBA, ja shkaku…

Reperi kosovar, Gëzim Hajdini, i njohur si 'B52', ka ndërruar jetë këtë të dielë në New York. B52 kishte emigruar nga Prishtina në New...

Histori Fiksuese/ Kemi një karvan me kuaj, por qeverisemi nga gomerët…

U fiksova sot, edhe pse kisha bërë 6 orë mësim pas 8 orësh punë ende rrija tek fotokopja e shkollës. Më fiksoi shitësi. Ngelëm...

Interi ndëshkohet nga Torino, rrezikon Championsin

Inter rrezikon një vend në Champions League në sezonin e ardhshëm. Pas barazimit në derbi me Milan, zikaltrit janë mposhtur në transfertën e javës...

Turqi, naftëmbajtësja shkatërron supervilën në lumin Marmara/VIDEO

Një anije çisternë që transportonte naftë është përplasur me një vilë në bregun pranë urës Fatih Sultan Mehmet në Bosfor, raporton Anadolu Agency....

Permbyset zetori në Fier , humb jetën shoferi/Emri

Fshati Peshtan i Madh në qytetin e Fierit është tronditur mesditën e sotme nga një aksident me pasojë vdekjen, e një personi. Ngjarja e rëndë...

“Rita po vjen, Rita po vjen” zbulohet data e super-koncertit në Tiranë

Në datën 3 qetshor të gjithë në Tiranë. Këngëtarja e famshme me origjinë shqiptare Rita Ora pritet të këndojë sërish në Shqipëri pas...

Më të lexuarat

Ironia e Trump: Kim Jong un po vdes të më takojë

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump ka thënë se takimi historik në mes të liderëve të Kinës dhe Koresë së Veriut ka shkuar...

Peshëngritje, Briken Calja i “artë” në Rumani…

Peshëngritësi shqiptar Briken Calja ka marrë medaljen e artë në stilin e shkëputjes në Europianin e Peshëngritjes që po zhvillohet në Rumani. Vijon...

Mediat greke zbulojnë arsyen e shtyrjes së vizitës së Tsipras në Tiranë

TIRANË- Kryeministri grek Aleksis Tsipras shtyu për një afat të pacaktuar vizitën që do të mbante në muajin prill në vendin tonë me rastin e...

VIDEO/ Mes lotëve dhe sakrificës, Calja i dëmtuar ngre në qiell flamurin shqiptar

Briken Calja ka arritur të hyjë në historinë e sportit shqiptar dhe më veçanërisht peshëngritjes, pasi ka “rrëmbyer” gjithçka në europianin që po zhvillohet...

Legjenda braziliane: Neymar është për vendin e tretë, i pari dhe i dyti...

Neymar po rikuperohet në Brazil pas lëndimit që pësoi javë më parë gjatë një ndeshje kampionate në Francë. Futbollisti i PSG-së po konsiderohet ndër futbollistët...