32.3 C
Tirana
Tuesday, June 25, 2024
Ballina Home

Home

Mënyra se si flini tregon nëse lidhja juaj po funksionon apo është drejt fundit

Nga mënyra se si flemë në çift ne mund të zbulojmë shumë gjëra në lidhje me marrëdhënien. Çdo pozicion thotë diçka në lidhje me...

Sulmi me armët kimike, Trump: Asad është një kafshë

Presidenti amerikan Donald Trump sulmoi presidentin sirian Bashar al Asad duke e quajtur atë kafshë, dhe aleatët e tij rusë e iranianë për...

Histori Fiksuese/ Sot po shihja me kujdes Dorin dhe më fiksoi!

Sot po shihja me kujdes Dorin dhe më fiksoi! Dori, që thoni ju, është një djalosh 23-vjeç në lagjen time, ai vuan nga një...

Horoskopi ditor, e hënë 9 prill . Mësoni se cila nga shenjat do të...

Ky është horoskopi për ditën e hënë, 9 prill 2018. Njihuni me parashikimin për punën, shëndetin dhe ndjenjat, si do të ecë dita për...

6 ushqimet që nuk duhet ti konsumoni nëse nuk doni që plakja të vijë...

Na është bërë zakon mbajtja e dietave për të humbur peshë. Por disa nga këto zakone dietike janë të dëmshme sepse përveç dëmtimit të...

FOTO/ Trendi i kësaj pranvere Jumpsuits, nuk i keni blerë akoma?

Dielma se çfarë të veshim në pranverë është ajo që na mundon e na harxhon mjaft kohë. Garderoba jonë e pasur dhe shumëngjyrëshe na...

Chelsea humb derbin londinez dhe do ta shohë Championsin nga shtëpia

Ekipi anglez i Chelsea është ndalur në derbin londinez me West Ham, në barazimin 1-1 në “Stamford Bridge” dhe tashmë nuk ka më shanse...

Romaneska, bima super e shëndetshme që po pushton fermat shqiptare

Romaneska është një nga perimet me interesante që mund të gjesh në treg. Ajo bie menjëherë në sy për shkak të formës dhe kurorës krejt...

Gjemb gomari e dini çfarë është? Lulja me përfitime mahnitëse…

Gjembgomari është një bimë që lulëzon dhe që i përket familjes botanike të luledeles dhe mban emrin botanik Silybum marianum. Kjo bimë nxjerr një lëng...

VIDEO/ Noizy s’e harron zanatin e vjetër, grushta fytyrës të riut në mes të...

Noizy është vënë sërish në qendër të vëmendjes pas një sherri në një nga lokalet ku ka grushtuar një person i cili ende nuk...

Më të lexuarat

Ironia e Trump: Kim Jong un po vdes të më takojë

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump ka thënë se takimi historik në mes të liderëve të Kinës dhe Koresë së Veriut ka shkuar...

Peshëngritje, Briken Calja i “artë” në Rumani…

Peshëngritësi shqiptar Briken Calja ka marrë medaljen e artë në stilin e shkëputjes në Europianin e Peshëngritjes që po zhvillohet në Rumani. Vijon...

Mediat greke zbulojnë arsyen e shtyrjes së vizitës së Tsipras në Tiranë

TIRANË- Kryeministri grek Aleksis Tsipras shtyu për një afat të pacaktuar vizitën që do të mbante në muajin prill në vendin tonë me rastin e...

VIDEO/ Mes lotëve dhe sakrificës, Calja i dëmtuar ngre në qiell flamurin shqiptar

Briken Calja ka arritur të hyjë në historinë e sportit shqiptar dhe më veçanërisht peshëngritjes, pasi ka “rrëmbyer” gjithçka në europianin që po zhvillohet...

Legjenda braziliane: Neymar është për vendin e tretë, i pari dhe i dyti...

Neymar po rikuperohet në Brazil pas lëndimit që pësoi javë më parë gjatë një ndeshje kampionate në Francë. Futbollisti i PSG-së po konsiderohet ndër futbollistët...