22.5 C
Tirana
Sunday, October 1, 2023
Ballina Bota

Bota

Ja shifra marramendëse që do të paguhet për sigurinë e dasmës së princ Harryt...

Përgatitjet për dasmën e princit Harry dhe Maghan Markle në kështjellën Wisdor janë drejt fundit Policia e Thames Valley thotë se operacioni ka të ngjarë...

Rusia i kthen reston SHBA-së, dëbon 60 diplomatë amerikanë dhe mbyll një konsullatë

Ministri i Jashtëm rus, Sergei Lavrov, ka njoftuar se Rusia do ta mbyll konsullatën amerikane në Shën Peterburg. Moska do të dëbojë të njëjtin numër...

Vuçiç këshillohet me presidentin rus për zhvillimet në Kosovë

Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç, tha se i ka kërkuar presidentit rus Vladimir Putin në një bisedë telefonike këshilla se si "t'i kundërvihet dhunës...

Ironia e Trump: Kim Jong un po vdes të më takojë

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump ka thënë se takimi historik në mes të liderëve të Kinës dhe Koresë së Veriut ka shkuar...

Më të lexuarat

Ironia e Trump: Kim Jong un po vdes të më takojë

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump ka thënë se takimi historik në mes të liderëve të Kinës dhe Koresë së Veriut ka shkuar...

Peshëngritje, Briken Calja i “artë” në Rumani…

Peshëngritësi shqiptar Briken Calja ka marrë medaljen e artë në stilin e shkëputjes në Europianin e Peshëngritjes që po zhvillohet në Rumani. Vijon...

Mediat greke zbulojnë arsyen e shtyrjes së vizitës së Tsipras në Tiranë

TIRANË- Kryeministri grek Aleksis Tsipras shtyu për një afat të pacaktuar vizitën që do të mbante në muajin prill në vendin tonë me rastin e...

VIDEO/ Mes lotëve dhe sakrificës, Calja i dëmtuar ngre në qiell flamurin shqiptar

Briken Calja ka arritur të hyjë në historinë e sportit shqiptar dhe më veçanërisht peshëngritjes, pasi ka “rrëmbyer” gjithçka në europianin që po zhvillohet...

Legjenda braziliane: Neymar është për vendin e tretë, i pari dhe i dyti...

Neymar po rikuperohet në Brazil pas lëndimit që pësoi javë më parë gjatë një ndeshje kampionate në Francë. Futbollisti i PSG-së po konsiderohet ndër futbollistët...