26.5 C
Tirana
Tuesday, July 23, 2024
Ballina Bota

Bota

Facebook nuk gjen rehat, Kongresi amerikan kërkon transparencë, në datë 11 prill…

Pronari i rrjetit social më të madh në botë, Mark Zuckerberg ka kërkuar falje për atë që e quan “shkelje besimi” në lidhje me...

Kush është aktori shqiptar që kandidon për guvernator në Kaliforni…

Klement Tinaj është një shqiptaro-amerikan 28-vjeçar me banim në Los Anxhelos, i cili ka hyrë në garën për guvernator të Kalifornisë si kandidat demokrat....

Turqi, naftëmbajtësja shkatërron supervilën në lumin Marmara/VIDEO

Një anije çisternë që transportonte naftë është përplasur me një vilë në bregun pranë urës Fatih Sultan Mehmet në Bosfor, raporton Anadolu Agency....

Kulla Trump në flakë, 1 i vdekur dhe 4 të plagosur

1 i vdekur dhe 4 të plagosur është bilanci i viktimave nga zjarri që përfshiu katin e 50-të të Kullës Trump në New York. Viktima...

Mahnit shkenca, zbulohet aparatura që përkthen mendimet në fjalë

"AlterEgo" është shpikja më e re e cila mund të lexojë mendjen e njeriut. Kjo gjë ndodh kur individi përdor një zë të brendshëm,...

Futbolli francez në zi, humb jetën në mënyrë të papritur 18 vjeçari

Samba Diop, djaloshi 18 vjeçar futbollist i ekipit Le Havre ka ndërruar jetë. Lajmi për vdekjen e mbrojtësit të kategorisë së dytë është bërë...

Sebastian Vettel nuk ndalet, sërish i pari në Formula 1

Provat e Formula 1 për Çmimin e Madh të Bahreinit kanë nisur ditën e sotme, ndërkohë që nesër do të jetë gara e dytë...

Trump rrezik për tregtinë globale, vijon shtimin e tarifafe ndaj Kinës

Donald Trump iu ka dhënë instruksione zyrtarëve shtetërorë që të konsiderojnë një tarifë shtesë prej 100 miliardë dollarë për Kinën. Kjo shumë do të jetë...

Trump me “dorë të hekurt”, dërgon Gardën Kombëtare në kufirin me Meksikën

Donald Trump urdhëroi të mërkurën dërgimin e menjëhershëm të Gardës Kombëtare në kufirin me Meksikën për të penguar imigracionin klandestin, njoftoi administrata amerikane. “Presidenti i...

VIDEO/ E frikshme, Afrika po ndahet më dysh…

Pamjet e filmuara tregojnë se si është çarë toka, që po kërcënon të ndajë Afrikën në dysh. Kjo çarje ka arritur pothuajse në dhjetëra...

Më të lexuarat

Ironia e Trump: Kim Jong un po vdes të më takojë

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump ka thënë se takimi historik në mes të liderëve të Kinës dhe Koresë së Veriut ka shkuar...

Peshëngritje, Briken Calja i “artë” në Rumani…

Peshëngritësi shqiptar Briken Calja ka marrë medaljen e artë në stilin e shkëputjes në Europianin e Peshëngritjes që po zhvillohet në Rumani. Vijon...

Mediat greke zbulojnë arsyen e shtyrjes së vizitës së Tsipras në Tiranë

TIRANË- Kryeministri grek Aleksis Tsipras shtyu për një afat të pacaktuar vizitën që do të mbante në muajin prill në vendin tonë me rastin e...

VIDEO/ Mes lotëve dhe sakrificës, Calja i dëmtuar ngre në qiell flamurin shqiptar

Briken Calja ka arritur të hyjë në historinë e sportit shqiptar dhe më veçanërisht peshëngritjes, pasi ka “rrëmbyer” gjithçka në europianin që po zhvillohet...

Legjenda braziliane: Neymar është për vendin e tretë, i pari dhe i dyti...

Neymar po rikuperohet në Brazil pas lëndimit që pësoi javë më parë gjatë një ndeshje kampionate në Francë. Futbollisti i PSG-së po konsiderohet ndër futbollistët...