28.3 C
Tirana
Tuesday, June 25, 2024
Ballina Aktualitet

Aktualitet

Rrënqeth gruaja e protestuesit të arrestuar: Lefteri vinte me 1 mijë lekë në ditë…

Lefter Rexhmati është një prej burrave i cili doli të protestonte më 31 mars në Kalimash per tarifen e vendosur per automjetet ne Rrugen...

Aksi Tiranë-Durrës degradim total. Rama do ta bëjë me pagesë? Ja ç’thotë Gjiknuri…

Ministri i Infrastrukturës Gjiknuri në një bashkëbisedim me gazetarët foli për dhunën në protestën në Rrugën e Kombit kundër tarifës dhe dëmet e shkaktuara....

FNSH “terrorizon” Kukësin, mbi 35 persona shoqërohen në komisariat

Pas protestave të djeshme, ku disa qindra protestues dogjën dhe shkatërruan pikat e kalimit të Rrugës së Kombit në Kalimash, forca të shumta policie...

Ende gjallë shpirti i protestës… I vihet flaka “Rrugës së Kombit”

Protesta që po zhvillohet në këto momente tek Rruga e Kombit i ngjan një “lufte” për drejtësi. Qindra shqiptarë i janë drejtuar aksit të rrugës...

Skandali i negociatave me Greqinë, Kotzias- Bushatit: Po përmende Çamërine iki nga tavolina…

Ministri për Europën dhe Punët e Jashtme, Ditmir Bushati ka pritur homologun grek Nikos Kotzias, ku në qendër të takimit janë negociatat Shqipëri-Greqi. Një burim...

Agida Koçi/ Ata kanë aftësi ndryshe, cila është superfuqia jote?

Sidomos në këtë 21 mars, por edhe çdo ditë pas asaj të 18 shkurtit, kam një tjetër perceptim për jetën, dhe kjo falë disa...

Renditja, Shqipëria e brishtë ndaj fatkeqësive natyrore e njerëzore

Indeksi i Riskut INFORM 2018 e nxjerr Shqipërinë në vendin e 123 nga 191 shtete të ekzaminuara, sa i përket vulnerabilitetit ndaj krizave humanitare...

Mediat greke zbulojnë arsyen e shtyrjes së vizitës së Tsipras në Tiranë

TIRANË- Kryeministri grek Aleksis Tsipras shtyu për një afat të pacaktuar vizitën që do të mbante në muajin prill në vendin tonë me rastin e...

Peshëngritje, Briken Calja i “artë” në Rumani…

Peshëngritësi shqiptar Briken Calja ka marrë medaljen e artë në stilin e shkëputjes në Europianin e Peshëngritjes që po zhvillohet në Rumani. Vijon...

Më të lexuarat

Ironia e Trump: Kim Jong un po vdes të më takojë

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump ka thënë se takimi historik në mes të liderëve të Kinës dhe Koresë së Veriut ka shkuar...

Peshëngritje, Briken Calja i “artë” në Rumani…

Peshëngritësi shqiptar Briken Calja ka marrë medaljen e artë në stilin e shkëputjes në Europianin e Peshëngritjes që po zhvillohet në Rumani. Vijon...

Mediat greke zbulojnë arsyen e shtyrjes së vizitës së Tsipras në Tiranë

TIRANË- Kryeministri grek Aleksis Tsipras shtyu për një afat të pacaktuar vizitën që do të mbante në muajin prill në vendin tonë me rastin e...

VIDEO/ Mes lotëve dhe sakrificës, Calja i dëmtuar ngre në qiell flamurin shqiptar

Briken Calja ka arritur të hyjë në historinë e sportit shqiptar dhe më veçanërisht peshëngritjes, pasi ka “rrëmbyer” gjithçka në europianin që po zhvillohet...

Legjenda braziliane: Neymar është për vendin e tretë, i pari dhe i dyti...

Neymar po rikuperohet në Brazil pas lëndimit që pësoi javë më parë gjatë një ndeshje kampionate në Francë. Futbollisti i PSG-së po konsiderohet ndër futbollistët...