22.5 C
Tirana
Sunday, October 1, 2023
Ballina Aktualitet

Aktualitet

Krijohet drejtoria e pasurisë, ja sa do paguajmë për banesën e pasuritë e tjera...

Nga data 1 prill ka hyrë në fuqi taksa e pasurisë, një taksë e re e cila do të vilet nëpërmjet faturës së energjisë...

Shkrirja e disa ministrive, 366 punonjës dalin të papunë

Nga ristrukturimi i ministrive në vjeshtën e vitit 2017, janë shkurtuar 366 pozicione pune. “Në tetor të vitit 2017, pas krijimit të kabinetit të...

Administrata në testim, 12% e punonjësve të paaftë për vendin e punës

Rreth 12 për qind e punonjësve të administratës publike nuk e kalojnë testin për përfitimin dhe përditësim e njohurive. Gjatë vitit 2017, janë testuar...

Bllokuan rrugët, procedohet Basha, Kryemadhi dhe mbi 800 protestues…

Policia e Shtetit ka proceduar në gjendje të lirë Lulzim Bashën, Monika Kryemadhin dhe të gjithë deputetët që morën pjesë në mosbindjen civile sot,...

Tragjike ne Durrës, sëmuret në kopësht,humb jetën 3 vjeçari

Mesditën e sotme, një ngjarje e rëndë ka tronditur Durrësin, ku një fëmijë 3 vjeçar ka humbur jetën. Vogëlushi është ndjerë keq në kopësht,...

FOTO E DITËS/ Zjarri që trembi Edi Ramën

Në foto protestuesit e Elbasanit te rrethrrotullimi i Bradasheshit. Një proteste europiane që trembi Ramën... Foto:Besnik Ademi /fikso.al

Keni kredi në euro? BSH: Mund ta konvertoni në lekë

Këshilli Mbikëqyrës i Bankës së Shqipërisë vendosi sot të bëjë disa ndryshime në rregulloren ““Për kredinë konsumatore dhe kredinë hipotekare”, të cilat parashikojnë, ndër...

Mosbindje civile, nesër protesta, policia: E paligjshme, nuk do ta lejojmë…

Policia e Shtetit njofton se nuk ka marrë asnjë njoftim për protestën e paralajmëruar nga opozita për t'u zhvilluar ditën e enjte nga ora...

Ramush Haradinaj pro Ramës: Taksa e rrugës si në gjithë botën…

"Pa taksë është e pamundur, duhet me u vendos për tunelin, rrugën, kosto e ndërtimit. Ndodh në gjithë botën". Kështu është shprehur kryeministri i Kosovës...

Vasili: Rama një kufomë që po kalbet

Kreu i grupit parlamentar të LSI Petrit Vasili, vijon me akuzat mbi kryeministrin, ku sot ka shkruar në Facebook se Rama nuk është gjë...

Më të lexuarat

Ironia e Trump: Kim Jong un po vdes të më takojë

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump ka thënë se takimi historik në mes të liderëve të Kinës dhe Koresë së Veriut ka shkuar...

Peshëngritje, Briken Calja i “artë” në Rumani…

Peshëngritësi shqiptar Briken Calja ka marrë medaljen e artë në stilin e shkëputjes në Europianin e Peshëngritjes që po zhvillohet në Rumani. Vijon...

Mediat greke zbulojnë arsyen e shtyrjes së vizitës së Tsipras në Tiranë

TIRANË- Kryeministri grek Aleksis Tsipras shtyu për një afat të pacaktuar vizitën që do të mbante në muajin prill në vendin tonë me rastin e...

VIDEO/ Mes lotëve dhe sakrificës, Calja i dëmtuar ngre në qiell flamurin shqiptar

Briken Calja ka arritur të hyjë në historinë e sportit shqiptar dhe më veçanërisht peshëngritjes, pasi ka “rrëmbyer” gjithçka në europianin që po zhvillohet...

Legjenda braziliane: Neymar është për vendin e tretë, i pari dhe i dyti...

Neymar po rikuperohet në Brazil pas lëndimit që pësoi javë më parë gjatë një ndeshje kampionate në Francë. Futbollisti i PSG-së po konsiderohet ndër futbollistët...