26.5 C
Tirana
Tuesday, July 23, 2024
Ballina Aktualitet

Aktualitet

Ekzekutohet i riu ne zonen e Kinostudios/ Emri

Të shtëna me armë zjarri të cilat përfunduan me ekzekutimin e një personi kanë tronditur vetëm pak orë më parë zonën e Kinostudios në...

Artistët sfidojnë Ramën, ja Teatri i ri Kombëtar që nuk e prish të vjetrin

Teatri Kombëtar vijon të mbetet një ndër temat më aktuale të kohës. Në dëgjesën e tyre të radhës, artistët kanë paraqitur edhe 1 projekt-propozim...

Vendosja e TVSH, biznesi i vogël nesër ul qepenat/DETAJET E PROTESTES

Nesër nga ora 11:00-12:00 bizneset në disa zona në Tiranë duke filluar nga Tregu Elektrik, Industrial, Medreseja, ai Ushqimor, Çam dhe pika të tjera...

Keni kursime në euro dhe dollar? Ja sa keni humbur nga zhvlerësimi i tyre…

Ka një mungesë historike besimi ndaj monedhës vendase, që i ka rrënjët që në kohën e Zogut, kur zhvlerësimi i monedhës kombëtare i bëri...

Bllokuan 4 rrugët nacionale, 32 politikanë dhe 23 protestues ndiqen penalisht…

Policia dhe prokuroria kanë proceduar penalisht krerët e opozitës për bllokimin e disa akseve kombëtare, gjatë protestës së fundit të udhëhequr prej tyre për...

Permbyset zetori në Fier , humb jetën shoferi/Emri

Fshati Peshtan i Madh në qytetin e Fierit është tronditur mesditën e sotme nga një aksident me pasojë vdekjen, e një personi. Ngjarja e rëndë...

Një shpërthim i fuqishëm zgjon Tiranën/FOTO + DETAJE

Tirana sot është zgjuar nga një shpërthim që ka nodhur në orët e para të mëngjesit të sotëm pranë një biznesi. Bëhet fjalë për një...

Hormonet në ushqime, pasoja të mëdha deri në kancer

Gjithnjë e më shumë kemi frikë të blejmë ushqime nga frika se do ti shkaktojnë probleme organizmit tonë për shkak të përmbajtjes së tyre....

Sa kushton veza më e shtrenjtë e Pashkës? 5 kuriozitete që duhet të dimë...

Të gjithë besimtarët e ktishterë festojnë sot Pashkën e cila është një nga festat më të rëndësishme të fesë së Krishterë. Shumë mund të dinë...

Shkoi si dëshmitar në dasëm, por përfundoi në pranga bashkë me dhëndrin

Një bandë e akuzuar për vjedhje automjetesh është vënë në pranga nga policia italiane.12 persona janë arrestuar,mes tyre 7 shqiptarë, 4 italianë dhe...

Më të lexuarat

Ironia e Trump: Kim Jong un po vdes të më takojë

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump ka thënë se takimi historik në mes të liderëve të Kinës dhe Koresë së Veriut ka shkuar...

Peshëngritje, Briken Calja i “artë” në Rumani…

Peshëngritësi shqiptar Briken Calja ka marrë medaljen e artë në stilin e shkëputjes në Europianin e Peshëngritjes që po zhvillohet në Rumani. Vijon...

Mediat greke zbulojnë arsyen e shtyrjes së vizitës së Tsipras në Tiranë

TIRANË- Kryeministri grek Aleksis Tsipras shtyu për një afat të pacaktuar vizitën që do të mbante në muajin prill në vendin tonë me rastin e...

VIDEO/ Mes lotëve dhe sakrificës, Calja i dëmtuar ngre në qiell flamurin shqiptar

Briken Calja ka arritur të hyjë në historinë e sportit shqiptar dhe më veçanërisht peshëngritjes, pasi ka “rrëmbyer” gjithçka në europianin që po zhvillohet...

Legjenda braziliane: Neymar është për vendin e tretë, i pari dhe i dyti...

Neymar po rikuperohet në Brazil pas lëndimit që pësoi javë më parë gjatë një ndeshje kampionate në Francë. Futbollisti i PSG-së po konsiderohet ndër futbollistët...