32.3 C
Tirana
Tuesday, June 25, 2024
Ballina Blog

I dënuar në Gjermani, por nuk zuri mend, arrestohet i riu në Durrës, ja çfarë iu gjet në makinë/ Foto

Policia e Durrësit ka arrestuar 29-vjeçari  Shpëtim Herri, i cili akuzohet për shpërndarje drogë dhe armëmbajtje pa leje, pasi iu gjet në makinë disa doza kokainë dhe një pistoletë dhe fishekë. Njoftimi i policisë DurrësGoditet një tjetër rast i armëmbajtjes pa leje dhe shpërndarjes së drogave të forta. Finalizohet operacioni policor i koduar "Nënkalimi". Qarkullonte me armë zjarri dhe me doza...

Fjalët e para të Cristiano Ronaldos te Juventusi: Dua të fitoj…

CR7 është prezantuar sot si futbollit i Juves. PortugezI pas arritjes së marrëveshjes me dy klubeve për transferimin që kapi shifrën e 100 milionë eurove zbarkoi në Torino për vizitat mjekësore dhe prezantimin. Pas 9 viteve me fanellën e bardhë, në fjalën e tij të parë si bardhezi, Ronaldo u shpreh ndër të tjera se vendimi ka qenë i lehtë...

Babi faleminderit që më fute në burg, historia prekëse e të riut tek “E diela shqiptare”

Gelsi, i riu 34 vjeçar ka sjellë sot babain e tij në rubrikën "Ka një mesazh për ty" tek "E diela shqiptare". Gelsi në jetën e tij kishte bërë shumë prapësi, për të cilat ishte penduar. Këto prapësi kishin ardhur si pasojë e alkoolit. Që kur kishte qenë 17 vjeç Gelsi kishte filluar të pinte në biznesin që prindërit...

Doni të hiqni disa kilogramë nga pesha juaj? Ja çfarë duhet të bëni…

Uji është shoqëruesi juaj gjatë gjithë ditës Zëvendësoni çdo pije tjetër me ujin dhe kështu do i kurseni vetes shumë kalori që do të merrnit gjatë ditës. Doni një gotë me lëng portokalli? Më mirë zëvendësojeni me një gotë uji. Larg syrit, lërg zemrës Të gjithë e kemi një dashuri të fshehur me ushqimin. Megjithatë dashuria është dashuri. Nëse ushqimi do të...

Horoskopi ditor, e premte 13 prill 2018

Dashi Ju po jetoni një fazë energjie të madhe dhe do të keni një qëndrim më pozitiv ndaj problemeve të jetës së përditshme. Gjërat do të përmirësohen edhe me partnerin/en. Me Saturnin në kundërshtim me shenjën tuaj, beqarët nuk do të kenë takime të frytshme. Faza e rëndësishme që po kaloni po ndikon në aspektin profesional. Së shpejti do të...

Një ditë pas skandalit të tradhtisë, Khloe Kardashian sjell në jetë fëmijën e parë

Khloe Kardashian është bërë nënë. Ylli 33 vjeçar i ‘Keeping Up With the Kardashian’, Khloe Kardashian sapo ka sjellë në jetë fëmijën e saj të parë me partnerin Tristan Thompson. Ende nuk është zbuluar asnjë detaj lidhur me gjendjen e vogëlushes por sipas burimeve mësohet se Tristan ishte i pranishëm në sallën e operacionit. Lindja e saj erdhi vetëm një...

Horoskopi ditor, 11 prill 2018

Dashi Diskutimet dhe argumentet mund të komprometojnë mirëkuptimin në çift dhe t’ju mbajnë larg gjetjes së një pike takimi. Kryeneçësia juaj nuk ju lejon të lëshoni “pe”! Beqarët do të kenë kokën e tyre diku tjetër dhe kjo e mërkurë nuk do të jetë e suksesshme në dashuri. Kush do të udhëhiqet nga ambicie të forta në punë do të...

Trupi është juaji, por vetëm 43% e qelizave janë njerëzore. Po të tjerat?

Mund të duket e çuditshme por vetëm 43% e organizmit tonë përbëhet nga qelizat njerëzore. Pjesa tjetër thonë shkencëtarët përbëhet nga organizma mikroskopikë “kolonizatorë”. Nëse mund të arrijmë të njohim gjysmën tonë “të panjohur”, do të ishte më e thjeshtë gjetja e kurave të shumë sëmundjeve , përfshirë këtu edhe Parkinsonin. Kjo fushë kërkimore ka ngritur disa pyetje, mes të...

Ekzekutohet i riu ne zonen e Kinostudios/ Emri

Të shtëna me armë zjarri të cilat përfunduan me ekzekutimin e një personi kanë tronditur vetëm pak orë më parë zonën e Kinostudios në Tiranë. Sipas policisë ngjarja ka ndodhur në rrugën Aleksandër Moisiu , afër një rrugice pa ndriçim, ku ka humbur jetën shtetasi Mario Majollari 28 vjeç. Sipas policisë dyshohet se viktima mund të jetë qëlluar me armë...

I them komshiut: Boll bëre seks se më fiksove .I them vetes: Gjej të dashur se le nam

A ka gjë më fiksuese se sa komshinjtë që bëjnë seks gjithë kohën! Më vjen mirë që e dëshirojnë si të çmendur njëri-tjetrin, por unë ç’taksirat kam? Do thoni ju që janë të rinj e kanë qejfin e tyre. Jam shumë dakord, por të paktën të kishin marrë një krevat më të qëndrueshëm. A ka gjë...

Më të lexuarat

Ironia e Trump: Kim Jong un po vdes të më takojë

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump ka thënë se takimi historik në mes të liderëve të Kinës dhe Koresë së Veriut ka shkuar...

Peshëngritje, Briken Calja i “artë” në Rumani…

Peshëngritësi shqiptar Briken Calja ka marrë medaljen e artë në stilin e shkëputjes në Europianin e Peshëngritjes që po zhvillohet në Rumani. Vijon...

Mediat greke zbulojnë arsyen e shtyrjes së vizitës së Tsipras në Tiranë

TIRANË- Kryeministri grek Aleksis Tsipras shtyu për një afat të pacaktuar vizitën që do të mbante në muajin prill në vendin tonë me rastin e...

VIDEO/ Mes lotëve dhe sakrificës, Calja i dëmtuar ngre në qiell flamurin shqiptar

Briken Calja ka arritur të hyjë në historinë e sportit shqiptar dhe më veçanërisht peshëngritjes, pasi ka “rrëmbyer” gjithçka në europianin që po zhvillohet...

Legjenda braziliane: Neymar është për vendin e tretë, i pari dhe i dyti...

Neymar po rikuperohet në Brazil pas lëndimit që pësoi javë më parë gjatë një ndeshje kampionate në Francë. Futbollisti i PSG-së po konsiderohet ndër futbollistët...